50 درصد وسایل پیاده روی را تهیه کردم
وسایل مورد نیاز پیاده روی

کوله پشتی

داشتن یک کوله پشتی مناسب، سبک وزن، مقاوم در برابر باران و جادار، اولین چیزی است که شما به شدت به آن نیاز دارید


کیسه خواب

داشتن یک کیسه خواب که تا دمای صفر درجه شما را گرم نگه دارد حتی در  تابستان نیز ضروری است؛ زیرا معمولا در بیشتر مناطق شب‌ها کمی هوا سرد می‌شود.


راه رفتن صحیح

این‌ که شما بتوانید با کوله پشتی سنگین خود به صورت مناسبی راه بروید، نکته مهمی است که بیشتر افراد تازه کار آن را جدی نمی‌گیرند. راه رفتن در پستی و بلندی‌ها، در  شیب‌ها و زمین‌های سنگی و حفظ تعادل در حالی که کوله پشتی خود را نیز حمل می‌کنید نکته مهمی است که بهتر از قبل از شروع سفرتان آن را یاد بگیرید.


مواد غذایی

داشتن یک بسته مواد غذایی سبک و انرژی‌زا که در طول راه و هنگام حرکت  بتوانید با خوردن آنها انرژی خود را برای ادامه مسیر افزایش دهید هم ضروری است. البته هنگام قرار دادن این بسته‌ها درون کوله پشتی، یادتان باشد که آنها را در جیب‌های کوله پشتی بگذارید تا بتوانید به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید.

پیشنهاد میکنیم این مطلب را مطالعه فرمایید   قدم کوچک

آب

آب، مساوی با زندگی است. شما ممکن است در شرایط بحرانی روزهای فراوانی را بدون خوردن غذا زنده بمانید اما بدون خوردن آب کار شما بسیار سخت می‌شود. نرسیدن آب به بدن، آن هم در کمپ‌های کویری بسیار خطرناک است و تمام انرژی شما را می‌گیرد. سعی کنید همیشه بیشتر از میزان مورد پیش‌بینی خود آب همراه داشته باشی. ضمنا قرص‌های تصویه آب را نیز برای مقابله با شرایط بحرانی با خود همراه داشته باشید.


لباس مناسب

از آنجایی که لباس حجم بسیاری را اشغال می‌کند، سعی کنید به میزان لازم و برای تعداد روزی که قرا است در کمپ بمانید با خود لباس ببرید. حتما هنگام انتخاب لباس، آب‌وهوای محل کمپ را برسی کنید. این نکته را نیز توجه کنید که تعداد لباس زیری که همراه خود می‌برید باید بیشتر باشد.

پیشنهاد میکنیم این مطلب را مطالعه فرمایید   غریب الغُربا

کفش

اگر اغراق نکرده باشیم، کفش شاید مهم‌ترین وسیله برای پیاده‌روی باشد. انتخاب کفش مناسب که پای شما در آن راحت باشد و همچنین کفشی که بر اساس محیطی که قرار است در آن پیاده‌روی کنید باشد بسیار اهمیت دارد. مثلا اگر کمپ شما در کویر است باید کفشتان در مقابل نفوذ شن‌ها مقاوم باشد، یا در جنگل‌ها باید از کفش ضد آب استفاده کنید. به هر حال این نکته را به خاطر داشته باشید که در هنگام خرید کفش بسیار دقت کنید.


کمک‌های اولیه

حتما یک کیسه کمک‌های اولیه که درون آن وسایل ضروری نجات مانند باند، چسب زخم، قرص‌های مهم، و…. است را همراه داشته باشید. علاوه بر آن لازم است قبل از رفتن حتما کمی با نحوه کمک‌های اولیه و اقدامات احیا آشنا شوید تا در صورت نیاز بتوانید به خود و هم تیمی‌هایتان کمک کنید. بودن یک پزشک در گروهتان نیز می‌تواند بسیار مفید باشد. در غیر این صورت حتما یک نفر که آشنا به کمک‌های اولیه است را با تیم همراه کنید.